KANjOŠ MACEDONOVIĆ – Narodno pozorište

KANjOŠ MACEDONOVIĆ – Narodno pozorište, Tiket Klub
KANjOŠ MACEDONOVIĆ – Narodno pozorište, Tiket Klub
KANjOŠ MACEDONOVIĆ – Narodno pozorište, Tiket Klub
KANjOŠ MACEDONOVIĆ – Narodno pozorište, Tiket Klub

KANjOŠ MACEDONOVIĆ
Narodno pozorište
Vida Ognjenović

Premijere: 8 jula 2011. Stari grad, Budva / Scena između crkava
22. oktobra 2011 Narodno pozorište u Beogradu / Velika scena

Koprodukcija sa Grad-teatrom Budva

Reditelj Vida Ognjenović

Dramaturg Božo Koprivica
Scenograf Miodrag Tabački
Kostimograf Ljiljana Dragović
Scenski govor Radovan Knežević
Kompozitor Zoran Erić
Scenski pokret Saša Krga
Producenti Borislav Balać, Marko Kentera

Premijerna podela:

Kanjoš, niska struka, opasna koraka, a mudra pogleda Igor Đorđević
Furlan, ražalovani zapovednik broda, odmetnik Branislav Lečić
Dužd, Frančesko Foskari Predrag Ejdus
Stijepo, sudija i uglednik Branko Jerinić
Daskale, ikonopisac Marko Baćović
Otac Gerasim, kaluđer putnik Tanasije Uzunović
Katna, Ivkina maćeha, ugledna matrona Stela Ćetković
Ivka, nekad pčela, nekad osa, bacila čini na Kanjoša Zorana Bećić
Vidosava, lijepa kćer Golubova, koju je Vukac ugrabio Sena Đorović
Đovana Gracija Foskari, duždeva kćer Jelena Helc
Sinjora de Dolči, njena pratilja Biljana Đurović
Sinjorina de Dolči, drugarica duždeve kćeri Marta Ćeranić
Nikodim, zovu ga Mrkodim Aleksandar Đurica
Luka, lukaviji i od Goluba i od lisice Branko Vidaković
Mitar, pametar, puna usta narodnih izreka Zoran Ćosić
Golub, pitom i lukav, na priliku svome imenu Radovan Miljanić
Krsto, pozivar jakog glasa, čuje se od Praskvice do granice Nebojša Kundačina
Rade, željan dalekog svijeta Siniša Ubović
Otac Filimon, kaluđer, pisar i učitelj Hadži Nenad Maričić
Druško di Kataro, tumač, doušnik, stražar i još ponešto Andreja Maričić
Vukac, najljepši, a hrabar Pavle Jerinić
Stevan, ljuti, naprasiti Andrović Milivoje-Mišo Obradović
Nikolo Diedo, kapetan od straže u Mlecima Milo Lekić
Rektor Andrea da Molin Stevan Piale
Iskušenik Vojislav Obradović
Stražari: Bojan Penčić, Milan Šavija, Bojan Antonijević
Telohranitelji: Saša Tanasković, Nemanja Konstantinović

Organizatori Nemanja Konstantinović, Marko Radoman
Inspicijent Saša Tanasković
Sufler Gordana Perovski
Asistent reditelja Bojana Lazić
Asistent kostimografa Aleksandra Stošić
Majstor maske Dragoljub Jeremić
Majstor scene Nevenko Radanović
Majstor svetla Miodrag Milivojević
Majstor tona Tihomir Savić
Dekor i kostimi su izrađeni u radionicama Narodnog pozorišta